Genius
Image is not available
GÜNNÜCEK

Milli park içerisinde gezi ve piknik aktivitesi yapılabilir, çam ağaçlarının altında huzurlu bir doğa yürüyüşü ve çocuklarınızın severek vakit geçirebileceği geniş alanlar mevcut.

Genius
Image is not available
YALANCI BOĞAZ

Yalancı Boğaz coğrafi yapısı itibarıyla boğazı andırmakta olduğundan bu ismi almış. Fırtınalı bir gecede mekanı boğaz zannederek gemisini sürüp karaya oturduğu rivayet edilen bir kaptanın hikayesine de dayanarak buraya Yalancı Boğaz adı verilmiş.

Genius
Image is not available
NİMERA MAĞARASI

12 bin yıl öncesinden kalan insan izlerine rastlanana mağarada tarihi eşyaların, renkli cam, delgiler, keskiler, taş ve kemikten yapılma delici aletlerde bulunmuştur. Tunç çağına ait bulgularında var olduğu mağara Roma devrinde ise adak ve tapınak yeri olarak kullanılmıştır. Nimera mağarasını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Genius
Image is not available
CENNET ADASI

Berrak bir suda denize girmek isteyenler için hem dalış yapıp denizin derinliklerinde bulunan onlarca canlıyı yakından keşfedebilirsiniz hem de sakince yüzüp sevdikleriyle eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Genius
Image is not available
FOSFORLU MAĞARA

Yine Cennet Adası üzerinde yüzyıllardır bulunan Fosforlu Mağarası’nı ziyaret edebilir, turkuaz renkli sular ile birleşen muhteşem mağara görüntüsünü siz de deneyimleyebilirsiniz. Mağaranın isminden dolayı fosforlu olduğu sanılıyor fakat gerçek öyle değil. Mağara içinde ve dışında bulunan turkuaz renkli deniz suyunun yansıması sayesinde fosforlu bir görüntü oluşuyor. Mağaraya isim babalığı yapan ayrıntı da aslında bu oluyor. Fosforlu Mağara’ya araç ile gidilemiyor fakat tekne turu ile gidebilmek mümkün.